مصاحبه با خبرگزاری مهر

 

رضا انصاریان در گفتگویی صمیمانه با خبرنگار مهر درباره صلوات خاصه امام رضا(ع) که او توفیق خواندنش را پیدا کرده می گوید: این بالاترین افتخار است که توانستم صلوات را به محضر امام رضا تقدیم کنم، صلواتی که همه با آن انس پیدا کردند و امام رئوفشان را با آن می خوانند، انصاریان بدون حضرت رضا (ع) هیچ نیست، ایشان اراده فرمودند که صلوات را تقدیم حضرتشان کنیم انشالله که توفق شکر گذاری داشته باشم.
 گاه گاهی کوی لیلی
این مداح برجسته کشور می گوید که وقتی نگاهت به طرف حضرت باشد این عنایت ها می شود، باید قدر این نعمت ها را دانست و بعد برایم تعریف می کند: یک روز جلوی در حرم ایستاده بودم، دو تا جوان از آنهایی که  گلوبند دارند، شلوار لی و لباس گلدار و خلاصه یک تیپ خاصی داشتند، نزدیکم آمدند و گفتند سلام آقای انصاریان،شما از کجا به اینجا رسیدید؟ گفتم من کسی نیستم، هر چه که هست از برکت امام رضا (ع) است، من یک بیت شعر می گویم و با عنایت اوست که بر دل مردم می نشیند و شعر ی برایش خواندم به این مضمون که:

ادامه مطلب...

مصاحبه با مجله خیمه

 

اشاره:
عشق، ادب و اخلاص، سه ویژگی مهم اوست. «عشق» در گریه‏هایش، «ادب» در شعر خواندن‏هایش و «اخلاص» در بی‏توقع خواندنش، در مداحی‏اش...
حاج محمدرضا انصاریان متولد 1333، تربیت یافته در جوار حضرت معصومه سلام الله علیها و پروش یافته در محضر قدسی حضرت رضا علیه السلام است. مداحی که ادب و معرفت را سرلوحه مرثیه‏خوانی‏اش ساخته است و آن‏گاه که زمینه بحث پیش می‏آید می‏فهمیم دلی پردرد دارد از جوانانی که روح نوکری اهل بیت علیه السلام را درنیافته‏اند و اصول و اهداف روضه‏خوانی ائمه اطهار – صلوات الله علیهم اجمعین – را نشناخته و از حقیقت آن دور مانده‏اند، صحبت به میان می‏آورد.
بی تکلّف دعوتمان را پذیرفت؛ صریح و شفاف پاسخ داد و عاشقانه در لابه‏ لای صحبت‏هایش گریست.
مداحی را چگونه آغاز کردید؛ از اساتیدی که در محضرشان تلمذ نمودید یادی کنید؟

ادامه مطلب...